Aktualny czas: 26-04-2018, 05:55 Witaj! (LogowanieRejestracja)Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SolidCoin - wciąż szansa na duży zarobek
29-02-2012, 17:17
Post: #1
SolidCoin - wciąż szansa na duży zarobek
SolidCoin to drugi z wiodących na świecie środków płatniczych określanych jako kryptowaluty. Pierwowzór Bitcoin okazał się pełen błędów i niedopatrzeń, które umożliwiają przejęcie kontroli nad siecią i kradzież zgromadzonych przez użytkowników środków. W swoim najlepszym okresie 1 btc był warto 30 dolarów amerykańskich. Dziś cena ta oscyluje w granicach 4 dolarów. SolidCoin to alternatywa - odgórnie zarządzana przez osoby znające mechanizmy sieci i języki programowania. Pełen innowacyjności projekt jest ciągle rozwijany - zarówno przez twórców jak i przez osoby skupione wokół społeczności. Co miesiąc pojawiają się aktualizacje. Sieć jest bardzo dobrze zabezpieczona i wyeliminowała wiele problemów, z którymi boryka się BitCoin (którego rozwój stanął obecnie w miejscu). Program SolidCoin jest obecnie najbezpieczeniejszą i najbardziej stabilną kryptowalutą. Wokół projektu powstaje infrastruktura budowana przez użytkowników - serwisy wymiany, strony akceptujące SolidCoin jako środek płatności. Trwają prace nad przystosowaniem SolidCoin jako narzędzia handlu, umożliwiającego szybkie transakcje i prawie natychmiastowe wpłaty/wypłaty pomiędzy użytkownikami.

Ale na czym tu właściwie zarabiać?

Sieć poprzez wykorzystanie mocy obliczeniowej kart graficznych i procesorów generuje nowe zasoby w postaci monet. Wśród użytkowników nazywa się to "miningiem" czyli wydobyciem. Klient SolidCoin posiada wbudowany program umożliwiający wydobywanie monet. Im większa moc sieci (użytkowników) tym większa trudność wydobycia.
W przeciwieństwie do BitCoina, gdzie poziom trudności jest dziś bardzo wysoki i bez inwestycji kilku tysięcy złotych w sprzęt GPU praktycznie nieopłacalny, SolidCoin umożliwia względnie łatwe wygenerowanie monet. Również jego cena na rynku walutowym pozostaje na dość niskim poziomie, przez co kupno nowych środków okazuje się dziś krokiem bardzo trafionym.

BitCoin posiada proces generowania monet oparty tylko i wyłącznie o siłę sieci. Brak jakiegokolwiek trwałego, realnego dobra, które mogłoby zdefiniować jego wartość. Jest ona ceną umową. Spekulacją pomiędzy tymi, którzy chcą kupić, a tymi, którzy chcą sprzedać. Stąd 30 dolarów szybko zmieniło się w 4 dolary.
SolidCoin i temu wychodzi na przeciw. Ostatnio mechanizm wydobycia został zmieniony i na wygenerowanie 1 monety SC potrzeba mocy energii elektrycznej wartej 1 dolara. Oznacza to, że rynek będzie dążył do ustalenia minimalnej ceny za jedną monetę na poziomie 1 dolara amerykańskiego. Ruch ten był niezbędny, by po przystosowaniu klienta pod handel rozpocząć negocjacje z dużymi firmami i umożliwienie globalnych płatności w sieci walutą jaką jest SolidCoin.

Obecnie na rynku wciąż jest wiele zasobów, które można kupić za cenę dużo niższą niż 1 dolar. Sytuacja ta będzie trwała jeszcze pewien czas, natomiast nie utrzyma się wiecznie. Twórcy zarzekają się, że dążą do ustabilizowania wartości 1 monety w przedziale pomiędzy 5-10 dolarami.

Na przestrzeni 4 ostatnich miesięcy zainwestowałem w projekt 6000 pln. Dziś moje środki są warte ponad 18.000 pln. W szczytowym momencie, kiedy cena na krótki czas podskoczyła do wyższej wartości - miałem 35.000 pln.

Zachęcam wszystkich do zapoznania się z projektem.

Więcej informacji można znaleźć na poniższych stronach:

http://solidcoin.info/pl/index.html - polska wersja oficjalnej strony projektu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościThis forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.