Aktualny czas: 20-02-2018, 05:30 Witaj! (LogowanieRejestracja)Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Rozpoczyna się polska rewolucja" - "Anonimowi" atakują
22-01-2012, 16:16
Post: #1
"Rozpoczyna się polska rewolucja" - "Anonimowi" atakują
Grupa Anonymous ogłosiła na swoim Twitterze początek "polskiej rewolucji". Na swoim forum "Anonimowi" zapowiedzieli kolejną serię ataków - na strony prezydenta, premiera, sejmu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Ministerstwa Sprawiedliwości.

Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Ponownie nie działają strony sejmu i kancelarii premiera. Można już korzystać ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nie działa również cert.gov.pl - strona zespołu reagującego na naruszenia bezpieczeństwa w sieciach należących do instytucji rządowych. Przez pewien czas nie można było wejść także na stronę Parlamentu Europejskiego.

Działa już strona Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Bez problemów można też wejść na strony ZPAV-u, Stowarzyszenia Dystrybutorów Filmowych, czy Business Software Alliance. Przez chwilę wieczorem niedostępna była strona Kancelarii Prezydenta.

Do zablokowania serwisu przyznali się na Twitterze hakerzy z grupy Anonymous, którzy protestują przeciwko rządowym planom podpisania międzynarodowego porozumienia ACTA, dotyczącego walki z piractwem.

Wcześniej niektóre media oraz portale społecznościowe informowały, że wielce prawdopodobny jest atak hakerów w ramach protestu przeciwko zapowiedzi podpisania przez polski rząd 26 stycznia w Tokio dokumentu o nazwie ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement. To wywołujące kontrowersje międzynarodowe porozumienie dotyczące walki z naruszeniami własności intelektualnej.

ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć UE. Jego nazwę można przetłumaczyć jako "porozumienie przeciw obrotowi podróbkami", dotyczy jednak ochrony własności intelektualnej w ogóle, również w internecie. Zdaniem obrońców swobód w internecie może prowadzić to do blokowania różnych treści i cenzury w imię walki z piractwem.

Rada UE decyzję o podpisaniu go podjęła za polskiej prezydencji na posiedzeniu 15-16 grudnia 2011 z udziałem ministrów rolnictwa i rybołówstwa, pod przewodnictwem Marka Sawickiego. Kraje UE uzgodniły przystąpienie do porozumienia na szczeblu eksperckim; w takim przypadku jest przyjętą praktyką, że formalną decyzję podejmują bez dyskusji ministrowie na dowolnym posiedzeniu.

"Celem ACTA jest nawiązanie międzynarodowej współpracy, aby poprawić egzekwowanie prawa własności intelektualnej i stworzyć międzynarodowe standardy działań przeciw naruszaniu własności intelektualnej na dużą skalę. Negocjacje zakończyły się w listopadzie 2010 r." - poinformowała Rada UE w komunikacie prasowym wydanym po grudniowym posiedzeniu.

Rzecznik prasowy Stowarzyszenia Wikimedia Polska Paweł Zienowicz powiedział w minionym tygodniu, że największe zastrzeżenia budzi tryb negocjacji porozumienia. - Ustalenia trwały od 2007 r., ale były tajne. Nie było żadnych konsultacji społecznych. Decyzja o podpisaniu umowy została ogłoszona na 40 stronie komunikatu prasowego, dotyczącego rolnictwa i rybołówstwa. To świadczy o tym, jak politycy nas szanują - stwierdził.

Już od środowego wyłączenia anglojęzycznej Wikipedii - na znak protestu przeciwko nowym ustawom o ochronie praw autorskich w USA - polska społeczność internetowa rozważała podjęcie protestu przeciw podpisaniu przez UE porozumienia ACTA bez wcześniejszych konsultacji społecznych jego treści. Polska strona "Nie dla ACTA" miała w niedzielę rano na Facebooku ponad 160 tys. fanów.

źródło: wp.pl

Aby zobaczyć link musisz być zarejestrowanym użytkownikiem forum-zarabianie.pl

Sprzedam miejsce reklamowe w Sygnaturce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościThis forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.